ابراهیم رشیدی، روزنامه‌نگار، به دادسرای مشگین‌شهر احضار شد

شعبه اول دادیاری دادسرای مشگین‌شهر، ابراهیم رشیدی (ساوالان)، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ساکن این شهرستان را به این نهاد احضار کرد.

بر اساس احضاریه منتشرشده از سوی ابراهیم رشیدی، «هادی جلیل‌زاده»، دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب مشگین‌شهر، این روزنامه‌نگار را برای «اخذ آخرین دفاع» و به اتهام «نشر اکاذیب» موضوع ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی، احضار کرده است.

ابراهیم رشیدی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ساکن مشگین‌شهر است. او روز ۳۰دسامبر۲۰۲۳ (۹دی۱۴۰۲)، در خانه پدری‌اش در روستای «میرکندیِ» شهرستان مشگین‌شهر بازداشت شد. ماموران اداره اطلاعات، این روزنامه‌نگار را بدون ارائه حکم قضایی بازداشت کردند و پس از انتقال به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر، او را به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل کردند.

آقای رشیدی پس از تحمل بیش از دو هفته حبس در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل، به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. طی مدت بازداشت این روزنامه‌نگار در بازداشتگاه، او از داشتن وکیل و امکان ملاقات با خانواده محروم بود.

روز ۱۵ژانویه۲۰۲۴ (۲۵دی۱۴۰۲)، ماموران زندان اردبیل در بدو ورود این روزنامه‌نگار به این زندان، در اقدامی که از مصادیق شکنجه روانی است، موهای سر ابراهیم رشیدی را تراشیدند.

ابراهیم رشیدی، روز ۲۷ژانویه۲۰۲۴ (۷بهمن۱۴۰۲)، از زندان اردبیل به زندان مشگین‌شهر منتقل و نهایتا روز ۲۲فوریه۲۰۲۴ (۳اسفند۱۴۰۲)، پس از تحمل ۵۴ روز بازداشت موقت، از زندان مشگین‌شهر آزاد شد.