ژوئن ۲۰۲۴؛ گزارش ماهانه سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران

گزارش سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران در ماه...

می ۲۰۲۴؛ گزارش ماهانه سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران

گزارش ماه می سازمان «دفاع از جریان آزاد اطلاعات»...

آوریل ۲۰۲۴؛ گزارش ماهانه سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران

همزمان با روز جهانی آزادی مطبوعات، گزارش ماهانه سازمان...

گزارش فصلی سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران؛ سه ماهه اول سال ۲۰۲۴

این گزارش تحلیلی-آماری، گزارش سه ماهه اول سازمان دفاع...

تبرئه ارسلان رسولی پس از تحمل دو سوم از دوران محکومیت

ارسلان رسولی عمارلویی (سرگالش)، روزنامه‌نگار و نویسنده اهل مازندران، پس از تحمل بیش از نیمی از دوران محکومیت‌اش، در پی پذیرش درخواست اعاده دادرسی و صدور حکم جدید، از اتهامات انتسابی تبرئه شد.

وب‌سایت روزنامه آسیا روز ۲۶خرداد۱۴۰۳ (۱۵ژوئن) با اعلام این خبر به نقل از بابک عسکریان، وکیل سرگالش، نوشت، در پی پذیرش درخواست اعاده دادرسی پرونده ارسلان رسولی در دیوان عالی کشور و ارسال پرونده به شعبه ۳۱ دادگاه تجدید نظر استان مازندران مستقر در شهرستان ساری، دادگاه با صدور رأیی جدید، این روزنامه‌نگار پیش‌کسوت را از اتهامات انتسابی تبرئه کرد.

ارسلان رسولی عمارلویی، روز ۲۴ژانویه۲۰۲۴ (۴بهمن۱۴۰۲)، پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب تنکابن، بازداشت و به زندان نوشهر منتقل شد. در پی درخواست «محمدصادق اکبری»، رئیس کل دادگستری مازندران، حکم شش ماه حبس این روزنامه‌نگار به رأی باز تبدیل و او پس از آزادی از زندان در ساعات اداری ملزم به مراجعه به مزرعه کار زندانیان کلاردشت شد. پس از ۱۱۳ روز تحمل دوران محکومیت و در پی پذیرش درخواست اعاده دادرسی پرونده این روزنامه‌نگار در دیوان عالی کشور، اجرای حکم او متوقف شد.

پیش‌تر دادگاه انقلاب تنکابن، ارسلان رسولی را به اتهام «توهین به رهبری» موضوع ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی، به شش ماه حبس محکوم کرده بود. این پرونده به دلیل بازنشر یادادشت‌های «مهدی نصیری»، مدیر مسئول سابق روزنامه‌ کیهان، توسط ارسلان رسولی عمارلویی علیه این روزنامه‌نگار گشوده شده بود.